Joanna Bilińska

Psycholog Wrocław - Fotel

psycholog, trener, psychoterapeuta certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.

 

 

Umów się na konsultację:

psycholog wrocław tel+48 605 033 387

psycholog wrocław email

psycholog wrocław adres ul. Rawska 10, Wrocław-Krzyki,
obok Parku Południowego

 

Psychoterapia psychodynamiczna
i pomoc psychologiczna

Psycholog Wrocław - zawijas

Wrocławska grupa psychoterapeutów
Poco a Poco

dla dorosłych

i

dla młodzieży

w zakresie:

 • bezsenność, depresje
 • lęki, nerwice
 • kłopoty w związkach
 • skutki stresu
 • niska samoocena
 • problemy seksualne
 
 • depresja młodzieńcza
 • zachowania buntownicze
 • fobia szkolna, lęki
 • nieśmiałość
 • anoreksja, bulimia
 • uzależnienia
 i inne...

Psycholog Wrocław - zawijas

Pierwsze spotkanie z wrocławskim psychologiem Joanną Bilińską-Gorzelnik

Jeżeli odczuwacie Państwo cierpienie psychiczne i zdecydowaliście się szukać pomocy należy najpierw skontaktować się z psychologiem (mailowo lub telefonicznie) i umówić się na pierwsze spotkanie. Psycholog zaproponuje Państwu parę terminów, którymi dysponuje na dany moment w swoim kalendarzu. Po ustaleniu daty i godziny spotkania zarejestruje Państwa w swoim grafiku prosząc o  imię i nazwisko oraz numer telefonu. Następnie w razie potrzeby udzieli wskazówek dojazdu do gabinetu, który mieści się w domu willowym na Krzykach we Wrocławiu przy ulicy Rawskiej 10.

Zostaniecie Państwo poproszeni o przyjście na spotkanie nie wcześniej niż dziesięć minut przed wyznaczoną godziną tak, aby psycholog, żeby Państwa przywitać, nie musiał wychodzić z sesji z poprzednim pacjentem (sesje zaczynają się o pełnych godzinach, każda sesja trwa 50 minut, pomiędzy spotkaniami jest dziesięciominutowa przerwa, które ma za zadanie zadbać o wzajemną intymność pacjentów, którzy mogą mijać się gabinecie). Na kolejne spotkania, jeśli okażą się one konieczne, będziecie już mogli Państwo samodzielnie wchodzić do gabinetu, a jeśli przyjdziecie Państwo wcześniej niż dziesięć minut przed wyznaczoną godziną czeka na Państwa fotel w poczekalni.

W dniu wizyty o wyznaczonej porze psycholog przywita Państwa w drzwiach i zaprowadzi do gabinetu. Jeśli przyjdziecie Państwo kilka minut wcześniej zostawi was na chwilę, abyście mogli oswoić się z gabinetem i zająć swoje miejsce. Wróci punktualnie do Państwa i rozpocznie pierwszą wizytę, czyli konsultację.

Psycholog przedstawi się po czym zapyta o problem, z którym się Państwo zgłaszacie: „W czym mogę Pani/Panu  pomóc?”. Będzie chciał dokładnie zbadać naturę Państwa kłopotu i jego możliwe podłoże. W trakcie rozmowy może dopytywać o kilka spraw, które go zainteresują. Będzie uważnie słuchał starając się zrozumieć Państwa subiektywny świat. Czasem podsumuje pewne wypowiedzi, upewniając się, że dobrze Państwa zrozumiał.

Zapyta również o cele psychoterapii: „Jakie są Pana cele w psychoterapii?”, „Co chciałaby Pani osiągnąć dzięki naszej pracy?”. To bardzo ważna część spotkania, gdyż pozwala ocenić psychologowi, na ile osiągalne są założenia, które pacjent sobie stawia. Jeśli pacjent jako cel psychoterapii określa coś, na co psycholog nie ma do końca wpływu (np. „chciałabym, aby mój mąż wrócił do mnie”), jest zobowiązany poinformować o tym pacjenta i prosić go o przeformułowanie celu. Jeśli uzna, że spotkania z psychologiem mogą realnie pomóc pacjentowi (np. „Chciałbym zacząć wierzyć w siebie”, „Chciałabym mieć lepsze kontakty z moją matką”, „Chciałabym móc spać w nocy i nie przejmować się tak bardzo pracą”, „Chciałabym wyleczyć się z nerwicy”) kwalifikuje go na psychoterapię i szuka najbardziej odpowiedniej formy – psychoterapii indywidualnej lub grupowej, treningu interpersonalnego, terapii małżeńskiej, rodzinnej lub leczenia uzależnień. W gabinecie psychologicznym we Wrocławiu przy ulicy Rawskiej 10 praktykowana jest psychoterapia indywidualna, grupowa oraz trening interpersonalny, zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych. Jeśli wymagać będziecie Państwo innego rodzaju interwencji zostaniecie odesłani do znajomego specjalisty z Wrocławskiej Grupy Psychoterapeutów i Psychiatrów POCO A POCO.

Jeśli pacjent czuje ogólnie złe samopoczucie, a nie potrafi precyzyjnie określić swojego kłopotu, a co za tym idzie celu, nad którym chce pracować, zostaje umówiony na kolejną konsultację celem głębszego zbadania jego psychologicznych dolegliwości.

Po kwalifikacji na terapię i ustaleniu adekwatnej formy pomocy psycholog przedstawia kontrakt terapeutyczny, czyli zasady swojej pracy z pacjentem dotyczące ,  czasu trwania spotkań, płatności za sesję, ewentualnych nieobecności pacjenta lub psychologa itp. Po zatwierdzeniu przez pacjenta kontraktu terapeutycznego ustala się stały dzień i godzinę spotkań (zawsze tego samego dnia tygodnia, raz lub dwa razy na tydzień, o stałej porze). Stałość spotkań jest niezwykle istotna, gdyż buduje poczucie bezpieczeństwa (pacjent wie, że psycholog rezerwuje czas tylko dla niego) oraz tworzy w pacjencie pewien nawyk regularnego leczenia tego, z czym się zgłasza.

Na koniec psycholog odpowie na ewentualne pytania pacjenta. Odpowiedzi na najbardziej typowe z nich znajdziecie Państwo w zakładce FAQ.

Zapraszam na pierwsze spotkanie konsultacyjne.
Joanna Bilińska-Gorzelnik